19. veebruaril toimus Äripäeva 25. Gaselli Kongress, kus mul oli au osaleda esineja rollis. Aitäh Äripäev ja Jana Palm selle kutse eest. 350 osalejat, võimas korraldus!
Motivatsiooni hoidmine ja tulemuste toomine ekstreemsetes tingimustes
Alustasin eilset kõne lihtsa ja praktilise harjutusega, mille tegime koos publikuga läbi. Mu soov oli anda kuulajatele ligilähedane ettekujutus, et mis tunne mind selle tohutu surve all valdas, kui hinge kinni hoides 100 meetri sügavusele sukeldusin.
Miks? Sest tunne räägib rohkem, kui tuhat sõna. Just tunne on see, mis aitab inimestel resoneeruda ja kogemusega paremini ühenduda ning samastuda.
Edasi aga põhilise teema juurde ehk ülejäänud esinemise raames jagasin kõige kriitilisemat hetke oma Everesti ekspeditsioonist – olukorda tiputõusust, kus esimest korda ning päriselt kahtlesin oma õnnestumises. Ja loomulikult sellest, kuidas ma sellest vastasseisust välja tulin ja tulemuse surmatsooni ekstreemsetes tingimustes siiski ära tõin.
Motivatsiooni hoidmisest ekstreemsustes:
1. Meenuta oma loo algust: Miks Sa alustasid?
2. Hoia fookus hetkes: Ära lase eesmärgil ennast lämmatada.
3. Kõrgele ja kaugele minnakse koos ehk toetu oma meeskonnale.
4. Plaani võib muuta, sihti mitte. Kohane ja ole valmis ootamatusteks.
Oma kõne lõpetasin seni oma kõige suurema taipamisega. Õppetunniga, milleni jõudmine võttis palju aega, analüüsimist, avastamist ja kogemist: Tegelik võlu peitub teekonnas endas. Me jääme meenutama teekonda, mitte eesmärki. Ja selle kõigega seotud emotsioone, õnnestumisi, inimesi, võite ning kaotusi.
- Kõige suurem motivatsioon on võimalus elada ja kõige suurem risk on elamata elu.
Loodan, et mu lugu ja mõtteterad olid huvitavad kuulata ning, et vähemalt keegi sellest suurepärasest publikust võttis midagi kaasa, mis teda edaspidi mõtetes positiivses võtmes saadab.
Järgmiste kohtumisteni, head sõbrad ja kaasaelajad